Bebek Telsizi

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?


Bebeğinizin yanında olmadığınızda, özellikle gece bebek kendi odasında uyuyorken bebeğinizden haberdar olabilmeniz için düşünülmüş ürünlerdir bebek telsizleri. farklı özellikte olan modeller mevcut olmakla birlikte genel işlevi bebeğin sesini bebek odasındaki alıcıdan anne-babanın yanında bulunan vericiye radyo dalgaları aracılığı iletmektir. Üzerinde termometre saat vb. özellikler olan modeller de piyasada satılmaktadır.


·
Bebek telsizlerinin frekansı evdeki hatta çevredeki elektronik cihazlardan etkilendiğinden kanal sayısı fazla olan modeller ile frekans tercihiniz artacağından bu modelleri tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde parazit yapan bir telsiz hem sizin hem bebeğiniz için rahatsızlık verecektir. Değiştirebilme ihtimaline karsın faturasını ve fişini saklamanızı öneririz.

· Titreşim özelliği olan bebek telsizleri bebeğin ses tonuyla ilgili anne-babayı uyardığı gibi ışıklı gösterge veya hem ışık hem titreşimli gösterge vasıtasıyla da aynı uyarıyı yapan modeller vardır.

· Bazı bebek telsizleri hem bebekten ebeveyne hem de ebeveynden bebeğe ses iletebilme özelliğine sahiptir. Anne babanın sesi Bebeği rahatlattığı için böyle bir model de düşünebilirsiniz.

· Bebek telsizinin boyutu taşınma kolaylığı açısından önemlidir. Hafif rahat taşınabilir olması kullanım kolaylığı sağlar.