Kanguru

Bebeğiniz İçin Kanguru Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?


Bebeğinizle aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için yaratılmış bir üründür diyebiliriz kanguru için. alışveriş ve yürüyüşlerde sizin için büyük kolaylık olacağı gibi evin içinde de ufak ev işlerinizi yaparken Bebeğinizle ilgilenebilmeniz için de kolaylık sağlar kanguru.
Özellikle babaların kullanmak için en çok hevesli olduğu üründür desek abartmış olmayız. Kucak isteyen, gaz sancısı olan ya da kaka yapmakta zorlanan bebekleri kanguruda gezdirdiğinizde hem sizin sıcaklığınızın rahatlatıcı etkisi hem de hareket nedeniyle bebeklerin rahatladıkları görülmüştür.

Bebeğiniz 1 aylık olduktan sonra, belinizin ağırlığı taşıyabildiği zamana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.


Alırken dikkat etmemiz gerekenler:

· Yaklaşık 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi olmalı,

· Yeni doğanların kemikleri henüz güçlenmediğinden vücutlarını ve baslarını dik tutamazlar, bu nedenle küçük bebekler için kullanılacak kanguruların bebeğin omurgasını dik tutabilmesi için sırt desteğinin yani sıra bas desteği de olmalı,.

· Kemerleri sağlam olmalı

· Ergonomik olmalı,

· Bebeğinizin boyuna göre 20 cm. büyüyüp küçülebilir olmalı,

· Kangurunun kumaşının kalitesine, sivri veya sert yüzeyi bulunmamasına, metal aksamı ve kilidinin sağlamlığına özen gösteriniz.

· Kangurunun omuz askılarının genişliği ve rahatlığı taşımayı kolaylaştıracağından destekli olan modeller tercih edilmelidir.

· Bebeğin kangurudayken uyuma ihtimali göz önüne alınarak kolay takılıp çıkartılabilen bir model seçimi önemlidir.

· Kumaşın yıkanabilir olması temizlik ve hijyen açısından önemlidir.

· Bebekler 3-4 aydan itibaren yüzleri dışa dönük olarak durmayı tercih ettiklerinden Bebeği dışarı bakacak şekilde taşıyabileceğiniz modeller daha kullanışlıdır. Çift yönlü taşıma özelliği olanları tercih ediniz.

Yenidoğan uzmanı ve pediatristlerin pek çoğu bebek ile vücut temasının öneminden bahseder. Kanguru, anne baba ve bebek arasında bu vücut temasını da sağlar.Unutmayınız ki bebeğin tüm omurgasını ve başını destekleyen bu ürünler kucakta taşımaktan çok daha güvenlidir.